Szybka pożyczka

Szybka pożyczka, popularnie nazywana też chwilówką, to faktycznie najszybszy tego typu produkt finansowy na rynku. Szybkość ta przejawia się przede wszystkim pod dwoma względami: procedury kredytowej oraz czasu, na jaki ta pożyczka jest udzielana.

O tego typu produkt zwykle starają się klienci, którzy nie mają czasu lub nie chcą go tracić na walkę z biurokracją, a pilnie potrzebują dodatkowych pieniędzy. Dlatego szybką pożyczkę charakteryzuje procedura z ograniczonym zakresem formalności. W niektórych wypadkach do jej przyznania wystarczy okazanie samego dowodu osobistego, bez dostarczania zaświadczeń o zarobkach. Zwykle, do pewnej określonej wysokości sumy kredytu, nie są też wymagane poręczenia spłaty pożyczki, ustanawianie dodatkowych zabezpieczeń, ani też posiadanie zgody współmałżonka. Cała procedura może więc zająć zaledwie kilkanaście minut.

Dodatkowym plusem szybkich pożyczek jest możliwość jej uzyskania na szereg sposobów. Niekiedy wymaga to wizyty w placówce danej instytucji, jednak są też firmy, którym wystarczy kontakt przez telefon lub internet. Wtedy zamówione pieniądze otrzymamy przelewem na konto lub też z rąk przedstawiciela, który odwiedzi nas w domu. Szybka pożyczka wyróżnia się także okresem, na jaki można ją zaciągnąć. Najkrótsze wymagają spłaty po jednym, bądź dwóch tygodniach, choć oczywiście można również znaleźć oferty dłuższe, najczęściej do kilku miesięcy. Ale zwykle to dla klientów w sam raz.

Szybka pożyczka Z tych względów szybkie pożyczki są niezwykle popularne, nie tylko wśród pożyczkobiorców. Można je znaleźć zarówno w ofercie banków, SKOK-ów, jak i firm pożyczkowych. Niestety, szybkie pożyczki mają też swoją cenę, która zwykle wyraża się w wyższym koszcie, niż przy standardowym kredycie. Innym mankamentem chwilówek są też zazwyczaj stosunkowo niskie kwoty, które są w ten sposób dostępne. Najmniej można pożyczyć kilkaset złotych, ale zwykle też nie więcej niż kilka tysięcy. Z pewnością wystarczy to na drobne, bieżące wydatki, lecz już nie na poważniejsze zakupy.