Ilość pożyczkowych firm, które obecnie można zlokalizować na polskim rynku jest wręcz niesamowicie pokaźna, a ciągle powstają kolejne. Wystarczy już choćby szybki spacer główną ulicą miasta, żeby wrócić do domu z masą najrozmaitszych, pełnych koloru ulotek, prezentujących oferty różnych parabanków i namawiające nas do wzięcia na swe barki pożyczki. W podobny sposób dziś przedstawia się sprawa z przystankami, czy prywatnie wystawianymi tablicami ogłoszeń, gdzie od ofert jest aż grubo.
Nie inaczej wygląda sytuacja z pożyczkami dostępnymi w sieci. W takim wypadku firmy jednak będą miały tę istotną przewagę, że ich zasięg ma globalny wymiar. Ponadto, proponują swoim klientom spore pokłady wygody- aby otrzymać pożądaną pożyczkę nie trzeba nawet wstawać z fotela.

c2

Która firmę wybrać?

Jak wykazać się orientacją w tym wszystkim, skąd wiedzieć, która firma będzie warta szczególnej uwagi, którą zaś omijać tak daleko, jak to możliwe? To nie ulega wątpliwości, zadanie nie wlicza się do prostych, co wcale nie musi znaczyć, że można dać sobie spokój z całą sprawą i wybrać pierwszą z brzegu firmę. Należałoby zachować pamięć przede wszystkim o wykonanej wyczerpująco analizie propozycji ofertowej, przeczytaniu umowy- to jest sprawa niezwykle istotna, bo brak takiego sprawdzenia będzie nas potem słono kosztować.

Dobrze będzie także poddać konsultacji swój wybór z kimś, kto współpracował do tej pory z wybranym parabankiem. Jeśli nie możemy znaleźć takiej osoby, zawsze można poszukać szczęścia na forach internetowych dotyczących różnych finansowych wdrożeń. Tam będziemy mogli się natknąć na wielu ludzi, którzy są zaangażowanymi w temat kredytobiorcami i bez żadnego kłopotu opowiedzą o swych dotychczasowych doświadczeniach.
Ostatnia z kwestii, co do której warto pamiętać podczas wybierania firmy od pożyczek jest stawianie na naprawdę znane marki. O nich znajdziemy najwięcej informacji, zatem ryzyko nawiązania nieudanej współpracy ma tu zbliżony do zera poziom.

Znani i uznani pożyczkodawcy

No właśnie, konkretnie jacy? Mamy możliwość poszukać ich przykładowo w zasobach internetowych. Istnieje cała masa stron, poświęconych popularnym parabankom. Praktycznie, świetnym przykładem strony jest http://firmypozabankowe.com.pl/, portal, na którym oprócz opisów popularnych firm znajdziemy szczegółowy ranking, dzięki któremu łatwo wybierzemy rozwiązanie idealne.

Ale znaleźć dobrą firmę możemy bez konieczności wspierania się Internetem. Wystarczy trochę pomyśleć, sięgnąć pamięcią do spotów telewizyjnych czy radiowych, a wówczas bez wątpienia będziemy w stanie wymienić choć kilka firm: wonga, provident, visus… trochę tego mamy, prawda?

Wśród najpopularniejszych firm w tej branży proponujących najkorzystniejsze pożyczki, warto będzie wyróżnić dwie marki: VISSET.pl oraz Mini Credit. W każdym z tych przypadków, za pożyczkę w kwocie 200 złotych zapłacimy zaledwie 40 zł. Jeszcze lepiej wypada VIVUS.pl, tu trzeba oddać jedynie 235zł. Dla porównania, jeśli postawimy na propozycję ofertową firmy „Eurocent” i pożyczymy 220zł, to po 28 dniach do zwrotu będziemy mieli aż 328 złotych, a więc znacznie, znacznie więcej.

Podsumowanie

Przykłady powyższe pokazują, jak ważne jest dokładne analizowanie ofert pożyczkowych. Warto zatem wykorzystywać dostępność fachowych stron, choćby takich jak przedstawiony parę zdań wcześniej „chwilówkarz”, dzięki temu łatwo unikniemy wszelkich trudności i nieporozumień. Trzeba też będzie pamiętać o tym, żeby decydować się na współpracę z większymi firmami, bo jak pokazuje powyższa symulacja, różnica może być naprawdę olbrzymia.