Natychmiastowy skup nieruchomości, regularnie określany mianem również ekspresowym to stosunkowo nowatorskie zjawisko na polskim rynku lokalowym. Jest on poważany przez masę jednostek, przede wszystkim za bardzo krótki okres oczekiwania na przydział kasy. Zwykle całą transakcję można zamknąć w ciągu kilku dni, a środki wypłacane są natychmiast w gotówce. Rynek nieruchomości jest bardzo różnorodny i czasami samoistna sprzedaż budynku mieszkalnego czy lokalu mieszkalnego może trwać nawet rok lub dłużej.

Wszystko jest uzależnione od tego, z jaką nieruchomością mamy do czynienia, jaka ma miejsce lokalizacja i w jakim znajduje się stanie. Ma miejsce ewidentnie alternatywa skorzystania z usług biura nieruchomości aczkolwiek nawet to nie poręcza szybkiej sprzedaży, a do tego cena takowej usługi na ogół wynosi kilka do kilkudziesięciu tyś. Wiele jednostek próbuje sprzedać posiadłość na własną rękę, wystawia bez liku ogłoszeń i wyczekuje szybkiego rezultatu. Pomimo tych starań nie dochodzi do sprzedaży i pojawia się zawód.
wyjaśnienia do umowy
Jakie mogą być tego przyczyny? Po pierwsze problemem może być należność. Często nie wiemy, jaką wartość posiada nasze mieszkanie i wysuwamy ofertę po za dużej kwocie. Może sama nieruchomość nie jest, aż tak ciekawa, by zwabić potencjalnego konsumenta, a może problemem jest jej lokalizacja. Nie ważne, jakie są przyczyny, jest to kłopotem, jaki trudno rozwiązać. Wartościowy może być szybki skup nieruchomości, na skutek którego możemy rozwiązać nasz problem w ciągu zaledwie kilku dni. Co ważne nie ma również żadnego kłopotu ze sprzedażą lpkali obciążonych zadłużeniem. Warto udać się do 1 z firm trudniących się takową sprzedażą i oferującą kredyty pod zastaw, jeśli nie pragniemy więcej tracić naszego drogiego czasu. Częstokroć tego rodzaju firmy zajmują się również skupem pozostałych dóbr jak przykładowo wozy czy pecety. Wielu ludziom kojarzą się one z komisem. Musimy jednak pamiętać, że tu nie odkupimy wydanego dobra. Warto naznaczy, że sprzedaż może również ogarnąć samą ziemię, lokal handlowy i w zasadzie każdy inny. Skupy zazwyczaj nie ograniczają się tylko do lokali mieszkalnych.
dokumentacja
Jak detalicznie wygląda procedura sprzedaży? Już tłumaczymy. Po pierwsze, co klarowne, trzeba iść do skupu i zaprezentować swoją sprawę. Kolejnym etapem jest wizytacja pracownika skupu w naszym lokalu i jego taksacja. Jeśli sprzedający zgodzi się na oferowaną kwotę to zachodzi parafowanie umowy. Często już wtedy można dostać zadatek.
zgoda
Następny krok to wizyta u notariusza gdzie sygnujemy umowę, a potem dostajemy nasze finanse. Koniec. Parę dni i sprawa zamknięta, a my zdołamy cieszyć się nowymi finansami na koncie. Błyskawiczny skup mieszkań ma niesłychanie wiele zalet, nie należy jednak nie pamiętać, że kwota proponowana nam za nabytek naszego lokalu będzie mniejsza od ceny rynkowej. Jest to swego rodzaju odpłatność za tak błyskawiczną sprzedaż. Aczkolwiek wskazane jest odwiedzić skup nieruchomości i sprawdzić, jaką zaoferuje nam propozycję. Częstokroć starczy wejść na stronę www takiego skupu, jak przykładowo http://inwestum.com.pl, by po niedługiej korespondencji uzyskać przybliżoną wycenę. Nie każdy skorzysta z takiego rozstrzygnięcia aczkolwiek wskazane jest się z nim zapoznać.