Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy (inaczej konsumpcyjny) to jeden z najczęściej udzielanych rodzajów pożyczki. Przede wszystkim dlatego, iż jest on dostępny dla szerokiej grupy klientów. Mogą z niego korzystać zarówno osoby pracujące na etacie, na umowie o dzieło czy zlecenie, przedsiębiorcy, a także emeryci i renciści. Wszystko zależy od wielkości uzyskiwanych dochodów. Zaletą tego produktu jest również brak warunków dotyczących przeznaczenia uzyskanych w ten sposób pieniędzy. Można je wykorzystać na dowolny cel zarówno na opłacenie bieżących rachunków, wykupienie wycieczki czy przeprowadzenie remontu w domu.

Kredyt ten wyróżnia się także bardzo szerokim zakresem oferowanej wielkości pożyczki. W zależności od konkretnej oferty może to być od zaledwie kilkuset złotych do 150-200 tys. Kredyt taki jest więc w stanie zaspokoić każdy rodzaj potrzeb. W związku z tym także okres spłaty jest odpowiednio różny, bowiem pieniądze można pożyczyć na kilka tygodni lub miesięcy, ale w przypadku najlepszych ofert nawet na 10 lat. Dzięki temu spłatę całego zobowiązania można ułożyć w dogodny dla siebie sposób, tak by miesięczne raty jak najmniej obciążały nasz budżet.

Kredyt gotówkowyBanki oferują tu też szereg innych udogodnień, jak możliwość wybrania rodzaju rat (równe lub malejące), dokładnego dnia ich uiszczania w miesiącu (np. tuż po wypłacie pensji, emerytury), czy wakacje kredytowe. Jest to możliwość zawieszenia spłaty kredytu, zwykle na okres 1-3 miesięcy. Wakacje te można wziąć w dowolnym momencie, nieraz nawet przed uiszczeniem pierwszej raty. To dobre rozwiązanie na wypadek niespodziewanej choroby czy problemów w pracy.

Niestety, kredyt gotówkowy oferowany przez banki, nie jest dostępny dla wszystkich chętnych, lecz tylko dla tych z odpowiednią sytuacją finansową i historią kredytową. W dodatku kredyt ten jest produktem dla klienta kosztownym, co wyraża się w jego całkowitym oprocentowaniu. Dobrą wiadomością jest za to możliwość jego łatwego obniżenia, do czego wystarczy skorzystanie z innych produktów banku np. założenie w nim konta.